Zmiana rozkładu PKP

Mówiliśmy już o zmianie rozkładu jazdy PKP, który wejdzie w życie 9 grudnia. Przypominamy, że nie zmieni się nic w rozkładzie dotyczącym stacji Bolesławiec. Zmiana dotyczyć będzie pociągu relacji Wrocław – Drezno. Otóż w Węglińcu trzeba będzie się przesiadać. Od tej stacji do Drezna przejazd odbywał się będzie pojazdem spalinowym.

INFORMACJA PRASOWA PKP:

W niedzielę 9 grudnia br. nastąpi zmiana rocznego rozkładu jazdy pociągów. Przedstawiamy najważniejsze zmiany dot. stacji Bolesławiec.

Liczba pociągów i godziny kursowania pozostaną bez większych zmian, z wyjątkiem podzielenia relacji pierwszego i ostatniego pociągu z/do Węglińca na stacji Legnica. Niektóre pociągi osobowe nie będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach – przed podróżą proszę sprawdzić szczegółowy rozkład jazdy wybranego pociągu.

Koleje Dolnośląskie wprowadziły zmiany w ofercie połączeń do Drezna. Od 9 grudnia br. połączenie Wrocław – Drezno będzie realizowane z przesiadką w Węglińcu. Na odcinku Wrocław – Węgliniec przejazd będzie się odbywał pojazdem typu Impuls, następnie po przesiadce odcinek Węgliniec – Drezno będzie obsługiwany niemieckim pojazdem spalinowym.

W wyniku zmian w organizacji połączeń na trasie Wrocław – Drezno zwiększeniu ulegnie liczba połączeń bezpośrednich w relacji Wrocław – Lubań.

Do Warszawy będą utrzymane dwa połączenia. Pociąg IC „Nałkowska” pojedzie w relacji Jelenia Góra – Warszawa (przez Ostrów Wlkp., Kalisz, Łódź), natomiast IC „Karkonosze” w relacji Jelenia Góra – Białystok (przez Opole, Częstochowę, Łódź). Sezonowo (tj. okres świąteczno-noworoczny, ferie zimowe, wakacje, długie weekendy) nocny pociąg IC „Karkonosze” będzie kursował do/ze Szklarskiej Poręby, co umożliwi wygodny dojazd w góry np. na jednodniową wycieczkę (wyjazd z Bolesławca o godz. 5:44, powrót o 23:15).

Rozkład jazdy ważny od 09.12.2018:
http://pkp.boleslawiec.pl/index2.php

Liniowy rozkład jazdy Wrocław – Zgorzelec:
http://pkp.boleslawiec.pl/rozklad.pdf

Redakcja „PKP Bolesławiec”

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites