Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 10:09
Reklama

PFRON bez konkursu

PFRON bez konkursu

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych poinformował o możliwości realizacji projektów przez organizacje pozarządowe z pominięciem procedur konkursowych w ramach programu "Powódź wrzesień 2024". Wsparcie musi być skierowane do osób z niepełnosprawnościami i ich otoczenia, które mieszkają na terenach objętych stanem klęski żywiołowej wywołanej przez powódź. Szczegóły dostępne są na witrynie internetowej PFRON.

Komunikat PFRON:

„Powódź wrzesień 2024” – realizacja projektów przez NGO z pominięciem procedury konkursowej
W związku z ogłoszeniem stanu klęski żywiołowej na obszarze części województwa dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego oraz śląskiego uruchamiamy możliwość składania przez organizacje pozarządowe ofert realizacji zadania publicznego z pominięciem procedury konkursowej. Tryb ten realizujemy na podstawie art. 11a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w celu zapobiegania skutkom klęski żywiołowej wywołanej przez powódź.

Kto może złożyć ofertę

Oferty mogą składać:

fundacje i stowarzyszenia;
kościelne osoby prawne;
stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego;
spółdzielnie socjalne;
spółki akcyjne, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami – które nie działają w celu osiągnięcia zysku.
Twoja organizacja musi posiadać statutowy zapis o prowadzeniu działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz doświadczenie w powyższym zakresie.

Jakie działania możesz zgłosić

Wsparcie musisz skierować do osób z niepełnosprawnościami i ich otoczenia, które mieszkają na terenach, na których został wprowadzony stan klęski żywiołowej wywołanej przez powódź.

W ofercie możesz zaplanować realizację następujących zadań, których celem będzie zapobieganie negatywnemu oddziaływaniu powodzi na sytuację osób z niepełnosprawnościami:

wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne;
poradnictwo społeczno-prawne;
udzielanie informacji na temat przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej;
usługi asystencji osobistej;
wyjazdy integracyjne dla osób z niepełnosprawnościami. Możliwy jest udział rodzica (opiekuna) podczas wyjazdu;
organizacja oraz udział osób z niepełnosprawnościami w imprezach okolicznościowych, wydarzeniach kulturalnych lub sportowych.
Uwaga! Udział w imprezach turystycznych lub rekreacyjnych nie może przekroczyć 14 dni.

Uwaga! Nie możesz zgłosić zadania, w którym wsparcie na rzecz osób z niepełnosprawnościami mieści się w pojęciu „turnusu rehabilitacyjnego”. Definicja „turnusu” jest wskazana w art. 10c ustawy o rehabilitacji.

Warunki realizacji oferty
Możesz ubiegać się o finansowanie zadań zaplanowanych w ofercie do kwoty 500 000,00 zł.

Ze środków, które przyznamy możesz finansować koszty poniesione od 16 września 2024 roku do 30 września 2025 roku.

W jednej ofercie możesz zgłosić kilka zadań. Nie możesz zgłosić realizacji tego samego zadania, w tym samym okresie, w ramach kilku ofert.

W przypadku:

wsparcia psychologicznego i psychoterapeutycznego,
poradnictwa - jeśli nie ma charakteru jednorazowego i jest udzielane w trakcie bezpośrednich spotkań z osobami z niepełnosprawnościami, które mieszkają na terenach dotkniętych powodzią,
usługi asystencji osobistej,
wyjazdów integracyjnych dla osób z niepełnosprawnościami,
imprez okolicznościowych, wydarzeń kulturalnych oraz sportowych
do rozliczenia finansowania będziemy wymagać listy osób objętych wsparciem. Lista musi zawierać, między innymi, dane dotyczące miejsca zamieszkania osoby objętej wsparciem (powiat, miejscowość).

Szczegółowe zasady realizacji oraz rozliczenia zadania publicznego wskazanego w ofercie zostaną uwzględnione w umowie.

Pamiętaj! W ofercie musisz podać liczbę osób z niepełnosprawnościami oraz liczbę uczestników projektu (rodzic/opiekun), którzy będą korzystać ze wsparcia. Informację zamieść w części III oferty: Opis zadania, w punkcie 5: Syntetyczny opis zadania.

Termin złożenia oferty

Ofertę możesz złożyć do 31 grudnia 2024 roku.
Za datę złożenia oferty uznamy datę jej wpływu na skrzynkę: [email protected].
Uwaga! Nie przesyłaj do nas wersji papierowej oferty.

Jak złożyć ofertę

Twoja organizacja może złożyć ofertę:

w formie dokumentu elektronicznego – ofertę muszą podpisać osoby, które reprezentują Twoją organizację i mogą zaciągać zobowiązania finansowe przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu zaufanego (tj.  przy wykorzystaniu Profilu Zaufanego na platformie ePUAP); pamiętaj, że kwalifikowany podpis elektroniczny musi mieć ważny certyfikat;
w formie skanu dokumentu – pamiętaj, że przed przygotowaniem skanu ofertę muszą podpisać osoby, które reprezentują Twoją organizację i mogą zaciągać zobowiązania finansowe.
Ofertę prześlij do nas pocztą elektroniczną na adres: [email protected].

Ofertę najlepiej wypełnij komputerowo. Użyj formularza, który załączyliśmy do tego komunikatu.

W ofercie nie musisz deklarować wkładu własnego.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama