Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 września 2024 01:21

Jak leczyć gazy i wzdęcia?

Kumulujące się w jelitach gazy powodują uczucie naprężenia jamy brzusznej, zwiększają jego obwód i powodują dyskomfort. Istnieją pewne sposoby, aby zredukować ilość gazów w jelitach i pozbyć się objawów. Sprawdź nasz poradnik, jak leczyć gazy i wzdęcia!
  • 29.05.2019 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak leczyć gazy i wzdęcia?

Skąd się biorą gazy w jelitach?

Gazy są naturalnie obecne w świetle jelita każdego człowieka. Ich pochodzenie ma różne źródło, jednak najczęściej kumulują się one wskutek połykania powietrza w trakcie mówienia, jedzenia czy picia albo w wyniku fermentacji jelitowej w jelicie grubym. Połykane powietrze to przede wszystkim azot i tlen. Z kolei gazy powstające w metabolizmie bakteryjnym mają zróżnicowany skład – mogą to być np. dwutlenek węgla, metan, wodór, a także różne pochodne siarki. Uzależnione jest to od rodzaju spożywanych pokarmów, stanu jelit i ich flory bakteryjnej. Zdrowy człowiek wydala więc gazy od kilku do nawet 25 razy na dobę. Jeśli jednak zdarza się to częściej – warto spróbować zmienić dietę na bardziej lekkostrawną.

Jakie są domowe sposoby na gazy i wzdęcia?

Szukając domowych sposobów na gazy i wzdęcia, warto na początku postarać się, aby organizm gromadził ich jak najmniej. Zastosuj profilaktyczne działania:

  • powoli żuj pokarmy;
  • jedz małymi kęsami;
  • wybieraj potraw lekkostrawne;
  • nie mów podczas jedzenia;
  • nie pij przez rurkę;
  • nie pij zbyt gorących płynów, by nie łykać powietrza chlipiąc;
  • żuj gumę z zamkniętymi ustami.

Oprócz tego należy skupić się na diecie. Ta powinna być bogata w błonnik, lekkostrawna i zbilansowana. Korzystaj z ziół – majeranek, liść laurowy, kminek mają świetny wpływ na metabolizm. Od dawien dawna znane są także herbatki wspomagające trawienie, np. miętowa czy z kopru włoskiego. Po posiłkach warto wybrać się na spacer, aby pokarm lepiej się strawił, a gazy zostały wchłonięte przez ścianki jelit.

Espumisan – lek na gazy i wzdęcia

Domowe sposoby czasem zawodzą. Warto więc sięgnąć po sprawdzony lek, który upora się z dolegliwościami w postaci kumulujących się gazów i wzdęć. Takim jest Espumisan. Preparat ten posiada w swoim składzie substancję aktywną – symetykon. Stymuluje ona pękanie pęcherzyków gazów występujących w trawionych posiłkach, a także w śluzie przewodu pokarmowego. Dzięki temu gazy sprawniej wchłaniane są przez ścianki jelit i ich wydalanie następuje szybciej, co sprawia, że wzdęcia nie występują.

Espumisan – przeciwwskazania

Espumisan nie powoduje negatywnych efektów ubocznych i jest bezpieczny w stosowaniu. Mogą po niego sięgać osoby w każdym wieku, a nawet przyjmować go wraz z innymi lekarstwami. Niemniej Espumisan tak jak inne lekarstwa ma pewne przeciwwskazania do stosowania. Szczególną ostrożność powinny zachować ciężarne oraz kobiety karmiące piersią. Z jego przyjmowania należy zrezygnować w sytuacji, gdy ma się nadwrażliwość bądź alergię na którykolwiek ze składników leku.

Jak zażywać Espumisan?

Espumisan jest dostępny w formie niewielkich kapsułek lub kropli (dedykowanych dzieciom). Można go przyjmować w licznie od 1 do 4 kapsułek dziennie, a w przypadku nasilonych objawów maksynalnie6 kapsułek dziennie u osób dorosłych.

Już teraz przywróć równowagę swoim jelitom! Sprawdź na KtoMaLek.pl, gdzie kupić Espumisan i skutecznie pozbądź się wzdęć i innych dolegliwość związanych z gromadzeniem się gazów w organizmie!

--- Artykuł sponsorowany ---