Jakie właściwości ma olej musztardowy i jak smakuje?
Olej musztardowy tłoczony na zimno zawiera sporo magnezu, selenu, cynku, kwasów omega 3, 6 i 9 oraz witaminy C, A, K, E i te z grupy B. Stanowi źródło żelaza, wapnia i fosforu. Smak tego oleju jest dość charakterystyczny. Ma on poza tym dość intensywną, żółtą barwę.
Olej musztardowy bardzo popularny jest w Indiach. Znany jest z tego, że pozytywnie wpływa na układ nerwowy i układ krążenie. Zdaniem wielu ekspertów jego spożycie obniża poziom tzw. złego cholesterolu. Poza tym olej musztardowy działa rozgrzewająco, co bywa pomocne przy przeziębieniach. W Polsce ceni się go za właściwości pielęgnacyjne. Kupić go można bez problemu w sklepie internetowym https://olej-istny.pl/.
Olej musztardowy w kosmetyce - jak wpływa na włosy?
Zapach oleju musztardowego jest mocny i charakterystyczny, ale i tak jest często wykorzystywany w kosmetyce. Pozwala np. na regenerację popękanej skóry. Dzięki niemu można ją dogłębnie nawilżyć. Olej musztardowy przeciwdziała również łamaniu się paznokci. Nie można go jednak aplikować na otwarte rany - to może je tylko dodatkowo podrażnić.
Przede wszystkim olej musztardowy znany jest ze swojego wyjątkowego wpływu na włosy. Pobudza je do wzrostu i poprawia krążenie krwi w skórze głowy. Polecany jest osobom, które narzekają na nadmierne wypadanie włosów. Regularnie stosowany sprawia, że fryzura staje się pełna blasku. Olej wystarczy rozetrzeć w dłoniach i wmasować go w swoją głowę. Okazuje się, że może pomóc też w walce z łupieżem. Także i tutaj kluczem do sukcesu jest systematyczność jego stosowania.
Olej musztardowy w kuchni - do czego właściwie można go dodawać?
Oczywiście olej musztardowy wykorzystać też można w swojej kuchni. To oczywisty dodatek do wszelkiego rodzaju dań kuchni indyjskiej. Dobrze komponuje się głównie z sałatkami i potrawami mięsnymi. Jednak nie należy przesadzać z jego ilością. Zawiera bowiem dość sporo kwasu erukowego, który w nadmiarze sprzyja np. alergiom. Poza tym trzeba pamiętać o tym, że oleju tłoczonego na zimno nigdy się nie podgrzewa. Traci on bowiem wówczas swoje cenne właściwości.